Nauji tiesioginiai skrydžiai Palanga-Amsterdamas ir Vilnius-Krokuva
"airBaltic" šiandien pasidalino savo pirmaisiais planais 2024 m. vasarai. Laukia dažnesni skrydžiai į pagrindinius hub'us Paryžiuje su "Air France" ir Miunchene su "Lufthansa".
2024 m. gegužės 3 dieną startuos tiesioginis skrydis Vilnius-Krokuva. “airBaltic” planuoja du skrydžius per savaitę iki rugsėjo mėnesio pabaigos: skrydžiai taiko, pirmiausia, į turistus, ir vyks pirmadieniais ir penktadieniais viduryje dienos. Iš Vilniaus kils 14 val. 20 min., iš Krokuvos - 15 val. 20 min.
Vienintelis tiesioginių skrydžių bandymas šiuo maršrutu yra vykęs 2012 m.: lenkų aviakompanija “Eurolot” (dar tais laikais iš viso - LOT konkurentė) tuo metu su “Dash” lėktuvais bandė skraidyti taip pat du kartus per savaitę.
Kaip žinia, praėjusiais metais startavo traukinys Vilnius-Varšuva-Krokuva, tad jeigu kas neišrdįso iki šios dienos imtis tokio nuotykio į abi puses, tai bus galima tai padaryti į vieną pusę, o į kitą pusę patogiai skristi lėktuvu - skrydis truks vos 1 val. 20 minučių.
Mano turimais duomenimis tarp Vilniaus ir Krokuvos su persėdimu šiuo metu skrenda maždaug 5,5 tūkst. keleivių per metus - nėra labai daug, tačiau srautas yra sezoninis, o be to, toks turistinis maršrutas turėtų būti stimuliuojamas, o be to, bus ypatingai svarbus atvykstamojam turizmui į Lietuvą skatinti.
***
Ypatingai gera naujiena - nuo 2024 m. gegužės 29 dienos “airBaltic” tiesiogiai skraidys Palanga-Amsterdamas. Skrydžiai vyks 2 kartus per savaitę, trečiadieniais ir sekmadieniais. Iš Palangos lėktuvas kils 12 val. 50 minučių, o iš Amsterdamo - 14 val. ir 45 minutės.
Kaip žinia, “airBaltic” turi labai plačią partnerystę su KLM: į Amsterdamo Schiphol oro uostą aviakompanija skraido ir iš Rygos, ir iš Vilniaus, ir iš Talino, ir iš Tamperės. Atidarę skrydį iš Palangos “airBaltic” turės jau penkias kryptis į Nyderlandų sostinę.
KLM vienas bilietas leis atskristi iš Los Angeles į Los Palangeles su trumpu 2 valandų persėdimu Schiphol.
Aš asmeniškai neabejoju šio maršruto sėkme. Iki pandemijos daugiau nei 20 tūkst. keleivių per metus su persėdimu skrido tarp Palangos ir Amsterdamo (dauguma jų per Rygą arba per Kopenhagą). Praėjusiais metais tokių keleivių buvo 17,5 tūkst. - t.y. kiekvieną dieną ±48 keleiviai juda tarp Lietuvos pajūrio ir didžiausio Nyderlandų miesto. Tai yra pati populiariausia netiesioginė kryptis iš Palangos, lenkianti kitas kryptis net kartais.
Leisiu sau pacituoti patį save - #aviacinisrokenrolas prenumeratoriams dar gegužės mėnesį rašiau:
Lietuvos pajūrio verslo bendruomenėje dažnai kalbama apie skrydžių į Hamburgą poreikį, kuris pagrįstas sąlygine "Aviakompanijos Lietuva" sėkme maždaug 2005-2006 metais skraidant šiuo maršrutu ATR42 lėktuvu (egzotiniai laikai, skrydžiai vykdavo Kaunas-Palanga-Hamburgas).
Tačiau žiūrint į kryptis, kurias keleiviai renkasi iš Palangos skrisdami per Kopenhagą ar Rygą, tai jų sąrašo viršuje yra kitas jūrinis miestas Amsterdamas.
Realiai, mano vertinimu, ši kryptis galėtų būti pagrindinis Palangos oro uosto skrydžių maršrutų plėtros taikinys.
Juolab, jog matomas visai realus kandidatas, kas galėtų imtis šio maršruto - jis visai šalia ir jo pavadinimas yra "airBaltic".
"airBaltic" skraido į Amsterdamą ir iš Rygos, ir iš Vilniaus, ir iš Talino ir iš Tamperės. Nuo ateinančio rudens "airBaltic" išbandys visiškai naują schemą - iš Talino į Amsterdamą skraidys su sustojimu Tamperėje: greičiausiai nėra užtektinai keleivių Suomijos mieste, tad tikisi reisą papildyti keletu keleivių iš Talino, kurims tai bus antra popietinė galimybė skristi į Nyderlandų sostinę.
Kaip žinia, "airBaltic" turi gerai išvystytą bendradarbiavimą su KLM ir bendrus skrydžius su bazine Amsterdamo Schiphol oro uosto aviakompanija.
Operacine prasme tokį skrydį "airBaltic" galėtų vykdyti iš bazės Rygoje skrisdama Ryga-Palanga-Amsterdamas-Palanga-Ryga. Ryga-Palanga ir Palanga-Ryga pirmiausia veiktų kaip papildomos jungtys per Rygą. O gal vienas kitas keleivis pasitaikytų ir skrendantis iš Rygos per Palangą, jeigu toks skrydis būtų alternatyviu laiku nei dabartiniai du skrydžiai iš Rygos.
Tam, jog Ryga-Palanga ir Palanga-Ryga pataikytų į "airBaltic" bangas Rygos oro uoste, būtų galima skraidyti maždaug tokiu tvarkaraščiu.
Ryga-Palanga 13:50-14:35 (jungtys per Rygą iš visų rytinės bangos miestų Europoje, taip pat naktinių reisų iš Tbilisio, Dubajaus)
Palanga-Amsterdamas ~15:15-16:30
Amsterdamas-Palanga ~17:20-20:20
Palanga-Ryga 21:00-21:45 (į Dubajų, Tbilisį, Helsinkį, Taliną, Turku, Tamperę, Baku).
Realiai mano planas pildosi, tik visas judesys bus pora valandų anksčiau. “airBaltic” atskris reguliariu reisu Ryga-Palanga, prieš skrisdami Palanga-Amsterdamas-Palanga, o po to reguliariu reisu lėktuvas grįš į Rygą.
Iš viso “airBaltic” 2024 m. vasarą skraidys jau 11 kartų per savaitę tarp Latvijos sostinės ir Lietuvos pajūrio. “airBaltic” skrydžių skaičių Ryga-Palanga nuo dabartinių 7 skrydžių per savaitę jau šį spalį didins iki 10 skrydžių per savaitę, o ateinančią vasarą skrydžių bus jau 11 per savaitę.
***
Neabejoju, jog trečia žinių banga paskęs tarp naujų maršrutų žinučių, tačiau ne mažiau svarbi Lietuvos pasiekiamumui žinia yra augantis skrydžių skaičius į pagrindinius Europos hub’us, kur “airBaltic” skraido su “Air France” ir “Lufthansa” bendrojo kodo sutartimis.
“airBaltic” šią vasarą padidino tiesioginių skrydžių skaičių į Paryžiaus CDG oro uostą iki 4 per savaitę, tokį patį dažnį planuoja ir 2023/2024 m. žiemos sezonu, o 2024 m. vasarą planuojami jau 5 jungtys per savaitę į “Air France” tinklą per CDG.
Tiesioginių skrydžių skaičius tarp Vilniaus ir Miuncheno šiuo metu yra keturi per savaitę, spalio pabaigoje jų daugės iki 5 per savaitę, o 2024 m. vasarą planuojami jau 6 skrydžiai per savaitę. T.y. skrydžiai į devintą pagal dydį oro uostą Europoje vyks praktiškai kasdien. “airBaltic” turi “codeshare” su “Lufthansa”, tad Vilnius-Miunchenas veikia kaip papildoma jungtis su vokiečių tinklu. Be to, “airBaltic” turi jungiamųjų skrydžių sutartis su įvairiausiomis kitomis aviakompanijomis, tad toks skrydis į hub’ą leidžia jungtis ir, pavyzdžiui, su “Qatar Airways”, “Emirates”, “United” ir kitomis.
Tiek skrydžių VNO-CDG, tiek skrydžių VNO-MUC bus daugiau nei buvo prieš pandemiją.
O tai Hamburgas out ? Gaila
Briuselio irgi bus gaila, jei paskraidysim pusmetį kaip normalūs žmonės su normaliu tvarkaraščiu, o po to vėl liksim tik su SN skrydžiais viduryje dienos
VNO-CDG bus 6 skrydžiai
VNO-MUC bus kasdieniniai skrydžiai.