Dar vienas tiesioginis maršrutas į Vokietiją - tiesioginiai skrydžiai į Diuseldorfą
Rizikos pasidalijimo skrydžių skatinimo modelis iš Vilniaus šį rudenį atvers dar vieną naują maršrutą: “airBaltic” pateikė geriausią pasiūlymą vykdyti tiesoginius skrydžius iš Vilniaus į Diuseldorfą.
Šį įrašą parašiau prieš atostogas - pasileis automatiškai, kai tik bus galima. Į klausimus atsakysiu po rugpjūčio 19 d.
Rizikos pasidalijimo skrydžių skatinimo modelis iš Vilniaus šį rudenį atvers dar vieną naują maršrutą: “airBaltic” pateikė geriausią pasiūlymą vykdyti tiesoginius skrydžius iš Vilniaus į Diuseldorfą.
Nuo spalio 31 dienos “airBaltic” pradės tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Diuseldorfą. Skrydžiai 2024-2025 m. žiemos sezonu vyks pirmadienio ir ketvirtadienio rytais.
Diuseldorfas yra viena iš penkių populiariausių krypčių, kur šiuo metu keleivai skrenda su persėdimais (kartu su Praha, Niujorku, Čikaga ir Madridu), tad šis naujas tiesioginis skrydis užpildo ypatingai svarbią Vilniaus pasiekiamumo spragą.
Savo ruožtu tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Diuseldorfą užpildo ir susiekimo su Vokietija geografiją - tai dešimtasis tiesioginis maršrutas tarp Lietuvos ir Vokietijos. Geresnis susiekimas su Vokietija yra Lietuvai svarbus ir ruošiantis Vokietijos brigados priėmimui Lietuvoje. Investicijas mūsų šalyje pradedančios “Rheinmetall” įmonės centrinis biuras yra Diuseldorfe.
Bendrai tarp Lietuvos ir Vokietijos turėsime tokį susiekimą:
Vilnius-Frankfurtas su “Lufthansa” 2 kartus per dieną žiemą ir iki 3 per dieną vasarą;
Vilnius-Miunchenas su “airBaltic” (“Lufthansa” “codeshare”) kasdieniai skrydžiai nuo rudens (iki tol 6 per savaitę);
Vilnius-Berlynas su “airBaltic” ir “Ryanair” (viso 8 skrydžiai per savaitę vasarą ir 6 žiemą); papildomai Kaunas-Berlynas tris kartus per savaitę;
Vilnius-Hamburgas du kartus per savaitę pagal tą patį rizikos pasidalijimo modelį su “airBaltic”;
Vilnius-Niurnbergas tris kartus per savaitę su “Ryanair”;
Vilnius-Dortmundas du kartus per savaitę su “Wizz Air”;
Vilnius-Frankfurtas Hahn du kartus per savaitę su “Ryanair”;
Kaunas-Kelnas auga iki 3 kartų per savaitę su “Ryanair”.
Pagal bendrą keleivių srautą vien tarp Lietuvos ir Vokietijos oru kasmet keliauja apie 470 tūkst. keleivių. Įskaitant tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai keliaujančių srautus, 10 populiariausių miestų sąrašas atrodo taip:
Berlynas: 141 tūkst.;
Frankfurtas: 79 tūkst.;
Dortmundas: 47 tūkst.;
Miunchenas: 46 tūkst.;
Niurnbergas: 44 tūkst.;
Hamburgas: 33 tūkst.;
Kelnas: 24 tūkst.;
Diuseldorfas: 19 tūkst.;
Štutgartas: 10 tūkst.;
Hanoveris: 4 tūkst.
Diuseldorfas yra pačiame turtingiausio ir vieno labiausiai apgyvedintų Reino-Rūro regionų centre - iš viso regione gyvena virš 10 mln. gyventojų, o jame greta yra Diuseldorfo, Kelno, Bonos, Dortmundo ir kiti miestai.
Savo ruožtu Diuseldorfo oro uostas yra ketvirtas pagal dydį oro uostas Vokietijoje, atsiliekantis tik nuo Frankfurto, Miuncheno ir Berlyno. Nuo šiol bus tiesiogiai iš Lietuvos pasiekiami šeši didžiausi Vokietijos oro uostai.
Diuseldorfo oro uostas praėjusiais metais aptarnavo 19 mln. keleivių. Bendrai Vokietijos rinka išlieka gilioje stagnacijoje: tas pats DUS oro uostas prieš pandemiją aptarnaudavo po 25 mln. keleivių, o 19 mln. keleivių yra viso labo 2011 m. lygis.
Šiam etapui tai paskutinė “skylė” pilnai užpildanti skrydžių iš Vilniaus į Vokietijos miestus geografiją. Žemiau esantys miestai kaip Hanoveris ar Štutgartas dar turės palaukti srautų augimo. Toliau prioritetu tampa tiesioginiai skrydžiai iš Palangos į Vokietiją bei geresni produktai esamomis kryptimis - reikėtų daugiau dažnių į Hamburgą ir Berlyną.
Ar analogiškas konkursas galimas nors vienam feederiui į KUN pritraukti? LOT į WAW buvo gėris, gaila, kad trumpai ;(
Kokios oro linijos dar siūlė vykdyti skrydžius šia kryptimi?