Trečia nauja aviakompanija Vilniuje šiemet - “flydubai”
Seserinė “Emirates” aviakompanija tris kartus per savaitę visus metus skraidins ne tik į Artimųjų Rytų centrą, bet ir savo bei “Emirates” jungtiniame tinkle siūlys persėdimus į 200+ krypčių.
Nuo spalio 12 dienos tiesiogiai iš Dubajaus į Vilnių pradės skraidinti Jungtinių Arabų Emyratų aviakompanija “flydubai”. Seserinė “Emirates” aviakompanija tris kartus per savaitę visus metus skraidins ne tik į Artimųjų Rytų centrą, bet ir savo bei “Emirates” jungtiniame tinkle siūlys persėdimus į 200+ krypčių. Vien “flydubai” tinklą sudaro 125 kryptys.
“flydubai” iš Dubajaus į Vilnių skraidys naujais “Boeing 737MAX” lėktuvais, kuriame 156 ekonominės klasės ir 10 verslo klasės vietų. Ir kuomet sakau “verslo klasės”, tai turiu omenyje tikrą long-haul verslo klasę: “flydubai” sėdynės išsitiesia į visiškai tiesią ir plokščią lovą. Tai pirma aviakompanija siūlanti tokį servisą į Baltijos šalis.
Skrydis bus long-haul tikrąja ta žodžio prasme - “flydubai” įgulos keisis ir nakvos Vilniuje po kiekvieno skrydžio. Skrydžiai tris kartus per savaitę turėtų balansuoti skirtingus keleivių srautus skirtingu metų laiku - Šiaurės pasaulio žiemos metu, akivaizdu, jog daugiau keleiviai iš Lietuvos skraidys į Dubajų (ir tolyn), o vasaros sezono metu, kuomet tame regione pasidaro nepakeliamai karšta. “flydubai” turi patirties vystyti būtent tokį atvykstamąjį srautą - būtent tokios sėkmės sulaukė pernai pradėjusi skrydžius į Krokuvą ir Poznanę, kurie pasirodė populiaresni vasarą nei žiemą (dabar paskui “flydubai” į Krokuvą ateina ir “Air Arabia”). Nors Lietuva realiai vienintelė dirbo prie šios aviakompanijos atėjimo, “flydubai” kartu pradės skrydžius į Rygą ir Taliną - reklamuoti visą Baltijos regioną jiems atrodo perspektyviau traukiant atvykstamąjį turizmą iš Azijos.
“flydubai” į Vilnių skraidys antradieniais, ketvirtadieniais ir šeštadieniais. Aviakompanija siūlys tvarkaraštį, panašų į daugelį jų Europos krypčių - iš Dubajaus kils 17:40 min., o į Dubajų iš Lietuvos sostinės jų lėktuvai grįš jau kitos dienos rytą 8:20. Kadangi Jungtiniai Arabų Emyratai nesuka laikrodžio paskutinį spalio sekmadienį, tai laikas kuomet lėktuvai atvyks į Vilnių ir kils iš jo skirsis pirmas porą skrydžių savaičių. Žiemos sezone lėktuvai leisis Vilniuje 22:40, o išvyks 23:40 (kol pasuksime laikrodį judesys bus maždaug valandą vėliau). Numatoma skrydžio trukmė - 6:40-6:55h į vieną pusę.
“flydubai” buvo įkurta 2008 m. ir šiai dienai savo parke turi 80 “Boeing 737” šeimos lėktuvų. Skirtingai negu “Emirates”, kuri skraido tik wide-body lėktuvais (iš esmės 777 ir A380), “flydubai” orientuojasi į mažesnes rinkas, kur “Emirates” lėktuvai yra per dideli dėl ribotos paklausos. “flydubai” yra dar užsisakiusi įsigyti 136 “Boeing 737MAX” lėktuvus, o praėjusiais metais nustebino užsisakiusi ir 30 vnt. “Boeing 787”. Galimai Vilnius taps viena iš krypčių, kuria “flydubai” galėtų reguliariai skraidyti Dreamliner’iu. Tiek “Emirates”, tiek “flydubai” pilnai priklauso valstybei.
“flydubai” turėtų tapti gera alternatyva “Turkish Airlines” konkuruojant dėl keleivių į Artimuosius Rytus, Afriką, Pietryčių Aziją. Galų gale su “Emirates” iš Vilniaus su vienu sustojimu atsidaro galimybė pasiekti net Australiją ar Naująją Zelandiją - dabar tai bus galima padaryti visus apvalius metus. Skrendant verslo klase dabar bus galimybė visą kelią nuskristi ne tik per trumpiausią įmanomą laiką, tačiau ir išsitiesus patogiai lovoje.
Tikiu, jog “flydubai” per pirmus veiklos metus iš Vilniaus skraidins daugiau nei 40 tūkst. keleivių. Tarp Vilniaus ir Dubajaus du kartus per savaitę žiemos sezonui šiuo metu skraidina “airBaltic”.
“flydubai” jau trečia (!!) nauja aviakompanija ateinanti į Lietuvą šiais metais. Balandį su skrydžiais iš Atėnų į Vilnių startuos “Aegean Airlines”, o nuo gegužės - “PLAY” su skrydžiais iš Reikjaviko. Visos trys aviakompanijos vykdo ne tik tiesioginius, bet ir jungiamuosius skrydžius, tad reiškmingai pageriną Lietuvos pasiekiamumą. Visų trijų naujokių skrydžiai tolimi, kas parodo, jog atsiranda patrauklumas iš dar tolimesnių taškų, nors sprendimai atidaryti tokius skrydžius yra susiję su žymiai didesne rizika.
Čia yra game changeris. Mano galva tokiu produktu geriau skristi negu A220 tokius atstumus. Simonai, ar yra kokių nors preliminarių skaičių, kaip BT sekėsi DXB krypty, kadangi sezonas jau į pabaigą?
sveiki, ar aš kažką ieškau ne taip, ar niekaip nei per flydubai nei per emirates nepavyksta gauti jungiamojo skrydžio, tarkim VNO-DXB-MEL? ar dar nepaleista galimybė pirkti bilietus tolyn už FZ tinklo į EK tinklą?