Praha, Ibisa, Valensija, Tirana, Kišiniovas, Rodas, Tel Avivas. Taip, tai naujų tiesioginių krypčių iš Vilniaus vardai
"airBaltic" 2025 m. vasarą atidarys 7 naujas kryptis iš Vilniaus, o taip pat padidins dažnį 4 kitomis kryptimis - į Miuncheną, Paryžių, Taliną ir Malagą laukia dažnesni skrydžiai
“airBaltic” 2025 m. vasarą planuoja Vilniuje bazuoti jau 3 “Airbus A220-300” orlaivius. Aviakompanija tęs skrydžius visomis kryptimis, kuriomis skraidina šią vasarą, atidarys 7 naujas kryptis bei padidins skrydžių dažnį 4 esamomis kryptimis. Ruošdamasi tam, jau šį lapkritį “airBaltic” atidarys įgulų bazę Vilniuje - t.y. samdys įgulos narius Lietuvoje.
Pridėjus vykdomą “airBaltic” maršrutą Vilnius-Ryga iš viso kiekvieną naktį Vilniaus oro uoste “nakvos” mažiausiai keturi “airBaltic” orlaiviai.
Augindama pasiūlą iš Vilniaus ketvirtadaliu, “airBaltic” atidarys 7 naujas kryptis, iš kurių 5 yra visiškai naujos Lietuvos oro uostams, o iš 7 net 4 jungs Vilnių su kitų šalių sostinėmis. “airBaltic” pradės be sustojimų skraidyti tarp Vilniaus ir Prahos, Valensijos, Kišiniovo, Tel Avivo, Rodo, Tiranos ir Ibisos.
Vilnius-Praha
Kovo 30 d. startuos tiesioginiai skrydžiai tarp Lietuvos ir Čekijos sostinių. Lėktuvai tarp Vilniaus ir Prahos kursuos ketvirtadieniais ir sekmadieniais. Tiesioginiai skrydžiai tarp Lietuvos ir Čekijos nevyko nuo 2015 metų. Kaip esu rašęs anksčiau, šis maršrutas yra vienas iš daugiausiai netiesioginio srauto turinčių maršrutų. Istoriškai Vilnius-Praha turi didelį išvykstančiųjų keleivių srautą, tačiau grįžtantys tiesioginiai skrydžiai dabar sukuria galimybę auginti turizmą iš Čekijos į Lietuvą.
Istoriškai galima prisiminti, jog 2009 m. virš 100 tūkst. keleivių skraidė tarp Vilniaus ir Prahos, kuomet “Czech Airlines” vystė hub’ą savo sostinėje (dauguma tais laikais skrido tranzitu per Prahos oro uostą). Simboliška, jog kaip tik šį mėnesį “Czech Airlines” vegetacija galutinai baigiasi, aviakompanija pilnai atsisako savo pavadinimo ir istorinio skrydžių kodo “OK” (realiai veiklos nevykdė dar nuo pandemijos, o pavadinimą laikė skrydžiams į Rusiją).
Per praėjusius 12 mėnesių 19,5 tūkst. keleivių keliavo netiesioginiais skrydžiais tarp Lietuvos ir Čekijos sostinių. Tarp jų daugiau nei pusė rinkosi persėdimą Varšuvoje, nepilnas trečdalis Rygoje, o dešimtadalis Helsinkyje. Tiesioginis skrydis per pirmą vasaros sezoną, tikiu, sutrauks virš 15 tūkst. keleivių.
Vilnius-Valensija
“airBaltic” nuo balandžio 16 dienos atidarys du savaitinius tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Valensijos. Tiesioginio susiekimo tarp šių miestų istoriškai nėra buvę.
Valensija yra trečias pagal dydį Ispanijos miestas su daugiau nei 800 tūkst. gyventojų. Nors netiesioginis srautas šiuo metu nėra toks didelis (apie 6 tūkst. keleivių per paskutinius 12 mėnesių; daugiausia per Frankfurtą, Ciurichą ir Rygą), tikėtina, jog nemaža dalis keleivių renkasi kitus kelius kelionei tarp šio Ispanijos regiono ir Lietuvos. “Ryanair” nuosekliai didina skrydžių skaičių tarp Kauno ir Alikantės (šią žiemą numatyti jau 5 skrydžiai per savaitę).
Tiesioginis maršrutas iš Vilniaus į Valensiją pildo susiekimą tarp Lietuvos ir Ispanijos - ateinančią vasarą iš Vilniaus bus pasiekiama Barselona, Malaga ir Valensija, iš Kauno - Madridas, Alikantė ir Malaga. “airBaltic” planuoja Vilnius-Malaga dažnį padidinti iki 2 per savaitę.
Vilnius-Kišiniovas
Nuo balandžio 2 dienos startuos tiesioginiai “airBaltic” skrydžiai tarp Vilniaus ir Moldovos sostinės Kišiniovo.
Daug kam gali būti naujiena, bet skrydžiai tarp Vilniaus ir Kišiniovo jau yra vykę - ta pati “airBaltic” skraidė nuo 2007 m. rugsėjo iki 2008 m. rugpjūčio. Didelės sėkmės tuomet nebuvo - “Fokker 50” lėktuvais maksimaliai skrido 850 keleivių per mėnesį.
Dabar laikai stipriai pasikeitę - akivaizdus “airBaltic” srauto taikinys yra ukrainiečiai, kuriems Kišiniovas dabar tapo vartais į pietvakarių Ukrainą. Kiekvieną trečiadienį vyks tiesioginis skrydis tarp Lietuvos ir Moldovos sostinių.
2024 m. sausį buvo pakeistas Kišiniovo oro uosto kodas - anktesnis kodas KIV, siekiant išvengti sąsajų su buvusiu miesto tarimu rusų kalba buvo pakeistas į kodą RMO, kuris kiek pritemptai simbolizuoja “Republica Moldova”.
Vilnius-Tel Avivas
“airBaltic” planuoja 2025 m. kovo 30 d. atidaryti tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Tel Avivą. Tai bus jau trečioji aviakompanija, tiesiogiai skraidinanti tarp Lietuvos ir Izraelio. “airBaltic” tiesioginiai skrydžiai vyks trečiadieniais ir sekmadieniais. Šią vasarą tiesiogiai iš Tel Avivo į Vilnių tris kartus per savaitę skraido “Wizz Air”, o taip pat vyksta užsakomieji skrydžiai su “Corendon Airlines” iš Tel Avivo į Kauną. Spalio mėnesio pabaigoje į šį maršrutą du kartus per savaitę taip pat planuoja grįžti “Ryanair”.
Šiuo maršrutu, akivaizdu, “airBaltic” taiko į atvykstamąjį turizmą - šiuo metu absoliučiai didžioji dalis srauto šiame maršrute yra atvykstantys turistai į Lietuvą ir jos kurortus. Nemažai jų keliauja organizuotomis grupėmis, todėl, tikėtina, “airBaltic” bandys pritraukti kelionių organizatorius rinktis būtent jų skrydžius. “airBaltic” į Tel Avivą taip pat skraido ir iš Rygos, tad turės galimybę pasiūlyti keleiviams kombinuotą produktą į kelias Baltijos šalis.
Nepaisant tiesioginių skrydžių, beveik 12 tūkst. keleivių per paskutinius metus skrido netiesiogiai, tarp jų daugiausia su persėdimu Varšuvoje. Dabar Lietuva ir Izraelis ateinančią vasarą turės rekordiškai geriausią susiekimą.
Vilnius-Rodas
“airBaltic” nuo balandžio 2 dienos taip pat planuoja atidaryti du tiesioginius skrydžius per savaitę tarp Vilniaus ir Rodo. Šiuo metu “Ryanair” tiesiogiai skraido iš Kauno į šią Graikijos salą, o sezono metu vyksta keli užsakomieji skrydžiai per savaitę.
“Ryanair” sėkmingai skraido šiuo maršrutu jau daugiau nei dešimtmetį, o Viduržemio jūros kurortai stumdosi dėl srauto tarpusavyje, tad papildomas naujas produktas, turėtų išauginti srautą būtent į šią Graikijos salą. “airBaltic” taip pat skraidina vasaromis tarp Vilniaus ir Herakliono, tad jų klientai galės rinktis jau iš dviejų populiarių salų.
Vilnius-Tirana
“airBaltic” 2025 m. vasarą taip pat vykdys tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Tiraną. Antradieniais ir šeštadieniais skrydžiai vyks nuo birželio pradžios iki rugsėjo.
Albanija yra sparčiausiai auganti turizmo šalis Europoje šiuo metu - Tiranos oro uostas iki pandemijos tik vieną kartą viršijo 3 mln. aptarnautų keleivių skaičių, o štai 2023 m. pasiekė jau 7,3 mln. keleivių. Prie to prisideda, jog šiuo metu centrinis Albanijos oro uostas yra “Wizz Air” ir “Ryanair” kovos aikštelė, bet kartu sparčiai auga paplūdimio turizmas į šios šalies kurortus.
Šią vasarą vyksta užsakomieji “Itaka” skrydžiai tarp Vilniaus ir Tiranos, kuriuos vykdo “Smartwings”. Ateinančių metų vasarą pirmą kartą Lietuvos ir Albanijos sostinės bus sujungtos tiesioginiu reguliariuoju skrydžiu.
Vilnius-Ibisa
Ir dar viena vyšnia ant “airBaltic” plėtros torto - 2025 m. birželio-rugpjūčio mėnesiais ketvirtadieniais ir šeštadieniais aviakompanija vykdys tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Ispanijos kurortą Ibisą. Pirmasis skrydis - birželio 5 d. Lietuviams gerai pažįstama didžiausia iš Balearų salų Maljorka, o 2025 m. vasarą bus galima tiesiogiai nuskristi ir į Europos vakarėlių sostinę Ibisos salą.
Iš Vilniaus į Ibisą, kaip dera vakarėliams, tiesioginiai skrydžiai vyks naktimis, išvykstant iš Vilniaus į Ispanijos salą vėlai vakare.
Vilnius praplės ypatinga unikalą Ibisos geografiją - tiesioginių reguliariųjų skrydžių į šią salą nėra ne tik iš Baltijos šalių, bet ir iš Suomijos, Lenkijos, Čekijos ar Vengrijos. Keleiviai iš Lietuvos unikaliai galės pasiekti tiesiogiai šią salą, o tai dar viena kryptis, kuria “airBaltic” neskraido iš Rygos (latviai iš Rygos taip pat neskraido į Turiną ar Krokuvą, nors skraido iš Vilniaus).
Augantys dažniai darbui svarbiomis kryptimis
“airBaltic” 2025 vasarą planuoja padidinti skrydžių dažnį kai kuriomis kryptimis. Jau šį rudenį bus padidintas tiesioginis skrydžių skaičius tarp Vilniaus ir Miuncheno iki kasdienių skrydžių, o šis padidinimas bus išlaikytas ir 2025 m. vasarą. Paprastai tariant, tai reiškia, jog visus metus tarp Lietuvos ir Bavarijos sostinių bus galima skristi kasdien, kas svarbu ir ruošiantis Vokietijos brigados atvykimui į Lietuvą. Per šių metų 8 mėnesius tiesiogiai skrendančių keleivių tarp Vilniaus ir Miuncheno skaičius išaugo 34%, tačiau virš tūkstančio keleivių per mėnesį vis dar renkasi netiesioginius skrydžius.
Praktiškai kasdieniai skrydžiai ateinančią vasarą vyks ir tarp Vilniaus ir Paryžiaus CDG oro uostų - jų padaugės nuo 5 iki 6 per savaitę. “airBaltic” šiuos skrydžius vykdo su “Air France” bendrojo kodo sutartimi, todėl per Paryžių bus dar patogesnės galimybės skristi į ilgojo nuotolio skrydžius. Nepaisant “Ryanair” ir “Wizz Air” konkurencijos ir skrydžių į Beauvais oro uostą, šiais metais keleivių srautas tarp Vilniaus ir CDG oro uostų auga 23% per pirmuosius 8 mėnesius.
“airBaltic” ateinančią vasarą dar padidins tiesioginių skrydžių skaičių tarp Lietuvos ir Estijos sostinių iki 9 skrydžių per savaitę. Jau 4 dienas per savaitę bus galima nuskristi ryte ir grįžti vakare. Šį rugpjūtį tiesioginis keliautojų srautas tarp Vilniaus ir Talino pasiekė 8 tūkst. keleivių ir iš esmės grįžo į rekordinį 2013 m. lygį (buvo toks laikas kai trys aviakompaniojos skraidė tarp Baltijos sostinių). Vis dar nemažai keleivių renkasi skrydžius per Rygą arba Helsinkį, todėl papildomas produktas leis patogiau dažnai skraidantiems keliauti tarp Lietuvos ir Estijos sostinių be persėdimų.
2025 m. vasarą “airBaltic” planuoja grįžti prie dviejų skrydžių per savaitę tarp Vilniaus ir Malagos. Keleivių srautas tarp Lietuvos ir Ispanijos pakrančių yra sparčiai augantis - ateinančią žiemą “Ryanair” iš Kauno planuoja didinti skrydžių skaičių “Sabonio ekspresu” Kaunas-Malaga iki 5 skrydžių per savaitę.
Sveiki,
Ar nebus taip , kad dalis hubiniu reisu (waw, hel, fra) isnyks, arba sumazes daznumas, kai tiesioginiai nuims dali zmoniu. Tuo tarpu AB pazais, pamatys kad nera biznio ir nutrauks tiesioginius skrydzus.
Hubai, kaip zinia, greit neatsistatys ir liksim prie suskilusios geldos.
Vilnius - Tirana tvarkaraštis tai įspūdingas. Red eye vidury Europos.